הקדמה

מתוך Genopedia - פרופ' מוטי שוחט

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מה באתר?

הגנטיקה הינו תחום חדש המתפתח במהירות. ידע רב מצטבר אך לא תמיד מגיע לידיעת הציבור הרחב. ספר זה שם מטרה לתת בידי העוסקים במקצועות הרפואה השונים ולקהל הרחב כלים להבנת תחום חשוב וחדשני זה, החיוני לכל אחד ואחד מאתנו. גנטיקה אינו מדע מרוחק המיועד ל"יודעי- רזים" אלא עוסק בבעיות שכיחות הנוגעות לכל אחד. לכל אדם מספר ליקויים גנטיים שלרוב אינם באים לידי ביטוי. נושאים אלה מעניינים אותנו במיוחד בתקופה שסביב הולדת הילדים (לפני, במהלך, ואחרי ההריון) ואחר- כך כאשר אנו תוהים איזה מחלות נפתח עם השנים (נטייה מורשת מההורים) שאותן אנו רוצים למנוע.

האתר, הערוך גם כספר עם תוכן עיניינים, מספק מידע המסייע לבני הזוג לתכנן בדיקות אבחון לפני ההיריון ובמהלכו. קיימות בדיקות שגרתיות המומלצות לכל הזוגות, ויש בדיקות מיוחדות המומלצות לזוגות שבמשפחתם המורחבת אובחנו מחלות גנטיות. הספר נותן לקורא מידע על המחלות הגנטיות הנפוצות, על הסיכון להישנותן בבני המשפחה ועל הבדיקות החדשות, האמצעים לאבחון טרום לידתי ולמניעת הישנות המחלה.

בהמשך נותן האתר כלים להערכת ממצאים בבדיקות השכיחות המבוצעות במהלך הריון. הרבה מהממצאים הללו אינם מעידים על אי תקינות העובר אלא רק מצביעים על טווח הבעיות האפשרויות שצריך לשלול בהמשך ההריון.

האתר עוסק גם בבדיקות הגנטיות הקשורות בנטייה גנטית למחלות השכיחות של הגיל המבוגר כגון: סרטן, מחלות לב, סוכרת. למחלות אלה מרכיב גנטי. אנשים עם נטייה מוגברת למחלות אלו יכולים לקבל המלצות לגבי מעקב הולם, טיפול מקדים ודרכים אחרות למניעה או דחיית הופעתן.

ככל שהטכנולוגיה החדשה תאפשר זיהוי מוקדם של אנשים בסיכון לפתח מחלות, כן תגבר ההתעניינות והרצון לבצע את הבדיקות האלה. ראינו לנו למטרה לפשט את המידע, ולהביאו בצורה שתהייה מובנת וברורה לכל.

כלים אישיים
אודות העורך
פרופ' מוטי שוחט
- מנהל מכון גנטי במרכז רפואי רבין ושניידר
- פרופסור לרפואת ילדים וגנטיקה רפואית באונ' ת"א
- מומחה ברפואת ילדים במרכז רפואי שניידר
- התמחה בגנטיקה רפואית בסידרס-סיני בלוס אנג'לס
- סיים בהצטיינות לימודי רפואה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א

ניתן לקבל מידע נוסף אודות ייעוץ גנטי ובדיקות גנטיות
מרפאת פרופ׳ מוטי שוחט - בדיקות גנטיות
- אנו מציעים מגוון בדיקות גנטיות לכל שלבי החיים
- בדיקות סקר מורחב לפני ובתחילת הריון
- בדיקות גנים הקושרים בסיכון לסרטן
- בדיקות גנים הקשורים במחלות של גיל הילדות (אפילפסיה, מחלות שלד)
- ליווי צמוד של פרופ' שוחט במתן התוצאות וייעוץ ללא עלות במקרה של ממצא

כניסה לאתר הבדיקות הגנטיות