אודות אנציקלופדיה גנטית (גנופדיה) - פרופ' מוטי שוחט:

מתוך Genopedia - פרופ' מוטי שוחט

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

על האנציקלופדיה:

אין עוד תחום ברפואה בו חלו בשנים האחרונות התפתחותיות וחידושים כה רבים כמו בתחום הגנטיקה הרפואית. באנציקלופדיה זו ימצא הקורא מידע רב ומתקדם בתחום זה שהינו המסקרן ביותר ברפואה. באנציקלופדיה מידע בנושאים מגוונים כמו בעיות גנטיות הקשורות באי-פריון, הפלות חוזרות, בדיקות גנטיות לקראת ובמהלך ההריון, פרוש ממצאי בדיקות הנערכות בהריון, הסבר לממצאים המגוונים בבדיקת האולטרה-סאונד של העובר, ממצאי מי שפיר, בדיקות גנטיות מיוחדות ועוד. המידע באנציקלופדיה נותן כלים בסיסיים להבנת פשר המחלות הגנטיות.

חלק חשוב באנציקלופדיה מוקדש לגנטיקה של המחלות השכיחות והדרכים האפשריות למנוע הופעתן בגיל המבוגר, כגון, סרטן, קרישות יתר, מחלות לב, סוכרת ועוד. כיצד ניתן לקבוע איזה מחלות אנו עלולים לפתח על סמך הגנים, כיצד ניתן למנוע את הופעת המחלות השכיחות של הגיל המבוגר או את סיבוכיהן, איזה טיפול חשוב לנו לקבל או אסור לנו ליטול.

האנציקלופדיה נכתבה בשפה ברורה ובהירה המתאימה הן לציבור הרופאים, אחיות וסטודנטים לרפואה וסיעוד, והן לציבור הרחב. עניין מיוחד ימצאו בו זוגות המתכננים הריון או נמצאים בהריון.


על המחבר: ראה פרטים על העורך באתר: [| פרופ' מוטי שוחט]

מחבר האנציקלופדיה, מוטי שוחט, הינו פרופ' מן המניין באוניברסיטת תל אביב, מנהל את מכון רפאל רקנאטי לגנטיקה במרכז רפואי רבין ובמרכז שניידר לרפואת ילדים.

הוא התמחה ברפואת ילדים במרכז רפואי רבין ושניידר ולאחר מכן עבר תת התמחות הגנטיקה ב-UCLA בלוס-אנג'לס.

המחבר כתב, ספר הנקרא: "הכל גנטיקה", וביחד עם פרופ' שי אשכנזי, גם את הספר "רפואת ילדים".

בנוסף, פרופ' שוחט חיבר 2 אתרים למידע רפואי באינטרנט:

1. גנומטר - הנותן מידע מותאם על בדיקות הסקר לנשאות מחלות גנטיות שמומלצות ו/או שניתן לבצען לפי סדר קדימויות המותאם לפי מוצא בני הזוג.

2. אמניומטר - תכנה המחברת את כל הממצאים של שלל בדיקות סקר לתסמונת דאון ובעיות כרומוזומליות אחרות שביצעה אישה בהריון ומשקלל את כולן לסיכון משולב אחד - זהו הסיכון האמין יותר מכל אחד לחוד ולפיו יש לשקול אם לבצע בדיקת מי שפיר.

כלים אישיים
אודות העורך
פרופ' מוטי שוחט
- מנהל מכון גנטי במרכז רפואי רבין ושניידר
- פרופסור לרפואת ילדים וגנטיקה רפואית באונ' ת"א
- מומחה ברפואת ילדים במרכז רפואי שניידר
- התמחה בגנטיקה רפואית בסידרס-סיני בלוס אנג'לס
- סיים בהצטיינות לימודי רפואה בביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א

ניתן לקבל מידע נוסף אודות ייעוץ גנטי ובדיקות גנטיות
אפליקציית Clearancy
- בדיקות גנטיות מותאמות אישית
- Clearancy היא אפליקציה לניהול הריון שעוזרת להבין איזה בדיקות קיימות ואיזה מהן מתאימות לך ולעובר שלך

התחילי עכשיו בחינם